Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 marca 2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale
w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. 20 marca w sobotę planujemy odwiedziny chorych. Prosimy zatem
o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami Wielkiejnocy.

4. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej planuje budowę Kuchni wraz
z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w kopertach z napisem „ZBUDUJ Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Można także wesprzeć dzieło Caritas nabywając świecę na stół wielkanocny. Cena świecy to 5 złotych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.02.2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. 

W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź święta od godziny 16.00. 

W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4. W przyszłą sobotę w Bełchatowie będzie miał miejsce 20 męski różaniec. Początek Mszą świętą o godzinie 9.30 w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca po mszy św. o godzinie 10.00.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę: klasa VI o godzinie 12.00; klasa VIII o godzinie 17.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.02.2021 r.

1. W zeszłą niedzielę grupa młodzieży przyjęła z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy za pomoc w przeżyciu tej uroczystości Świadkom Bierzmowania, Asyście Liturgicznej, Rodzicom za współpracę oraz Panu Organiście.

2. W zeszłą środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma spotkanie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

5. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się we Wspólnotę Liturgiczną w naszej parafii, zapraszam na spotkanie w sobotę na godzinę 18.00. Spotkanie będzie w kościele. 

6. Dziś po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na Ruch Dobroczynny Betel posługujący niepełnosprawnym sierotom społecznym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie młodzież z klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na godzinę 10.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.02.2021 r.

1. Dziś w naszej parafii na Mszach świętych o godzinie 15.30 i 17.00 młodzież z naszej parafii przez posługę Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania. Módlmy się w intencji młodzieży, aby otworzyli swoje serca na dary Ducha Świętego.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w naszej parafii z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00 i 17.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) polegający na tym, że nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. 

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo oraz Msza święta do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia stowarzyszenia Betel. Ruch dobroczynny Betel posługuje niepełnosprawnym sierotom społecznym. 

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma swoje spotkanie młodzież z klas ósmych Szkoły Podstawowej, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość Adoracji do godziny 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.01.2021 r.

1. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 zostaną poświęcone świece komunijne oraz książeczki do nabożeństwa dla dzieci, które przystępują w tym roku do I Komunii świętej. Proponujemy by świece i książeczki odebrać w niedzielę po mszach świętych w zakrystii.

2. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca od godziny 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godziny 9.00.

4. Po rozmowie z księdzem biskupem Andrzejem Przybylskim został ustalony termin bierzmowania na 14 lutego. Z tej racji spotkanie z młodzieżą, której bierzmowanie z powodów panującej epidemii zostało przełożone, będzie w sobotę 06 lutego o godzinie 11.00. Obecność obowiązkowa. Gdyby ktoś z kandydatów był chory lub przebywał na kwarantannie proszę o kontakt z księdzem Michałem. 

5. Dziękuję bardzo osobom ze Wspólnot: Żywego Różańca, Domowego Kościoła oraz Kręgu Biblijnego za pomoc w rozebraniu wystroju świątecznego i posprzątaniu kościoła.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą kolędową mieszkańców dawnych Hub na godzinę 10.00. 

7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

8. W najbliższą sobotę 06 lutego będzie miał miejsce 19 Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 9.30 w Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.01.2020 r.

1. Dziś przed mszą świętą o godzinie 10.00 i 12.00 będziemy mogli wspólnie pokolędować z Zespołem Muzycznym. W czasie mszy świętej zespół podejmie się oprawy muzycznej za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W poniedziałek przeżywamy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła a zarazem zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek wspomnienie świętego Tomasza z Akwiny – wielkiego chrześcijańskiego myśliciela średniowiecza.

3. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się na spotkanie środę: klasa III a o godzinie 18.00; klasa III b o godzinie 18.30 i klasa III c o godzinie 19.00.

5. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.01.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza święta wraz z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. Przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” do dnia 17 stycznia. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.01.2021 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W Środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Na Mszach świętych poświęcimy wodę, kadzidło, kredę. Prosimy by zabrać ze sobą poświęconą wodę, która przydaje się w różnych sytuacjach naszego chrześcijańskiego życia. Kredą natomiast oznaczmy drzwi naszych domów. 

W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30. 

4. Jak ogłaszaliśmy w związku z narodową kwarantanną w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Gdyby ktoś życzył sobie przyjąć księdza po kolędzie prosimy by zgłaszać takie życzenie w kancelarii parafialnej lub zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu do dnia 17 stycznia. Pragniemy naszą modlitwą i błogosławieństwem Bożym otoczyć całą naszą Wspólnotę Parafialną, dlatego poczynając od 24 stycznia będziemy w niedzielę na jednej Mszy świętej modlić się za konkretną część naszej parafii. Prosimy, by przedstawiciele przybyli na Mszę świętą i zanieśli to Boże błogosławieństwo do swoich domów. Konkretne informacje będziemy podawać w późniejszym terminie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.12.2020 r.

1. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały świąteczny wystrój naszego Kościoła.

2. W środę 30 grudnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim..

3. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie odprawiona 31 grudnia o godzinie 17.00; wcześniej o godzinie 16.45 nabożeństwo przebłagalne za grzechy mijającego roku

4. W sobotę 02 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo okolicznościowe o godzinie 17.00

5. W sobotę 02 stycznia w Bełchatowie będzie miał miejsce 0siemnasty męski różaniec ulicami miasta. Początek o godzinie 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

6. 01 stycznia 2021 roku przeżywamy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także początek Nowego Roku. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte o godzinie 10.00; 12.00 i 17.00.

7. W tym roku zwyczajowej wizyty duszpasterskiej, czyli „kolędy” nie będzie. Jeśli sytuacja w kraju ulegnie poprawie będziemy aktualizować ogłoszenia.

8. Jeśli ktoś miałby życzenie tradycyjnie złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła, to proszę uczynić to osobiście, lub na konto parafialne.