24.05.2020 r.

1. Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po 40 dniach ukazywania się uczniom Zmartwychwstały Jezus wraca do Ojca.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie
o godzinie 16.45 oraz na modlitwę różańcową, która odprawiana jest codziennie o godzinie 20.30.

3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego dla siebie i swoich najbliższych.

4. Msze święte o urodzaj zgodnie z tradycją będą odprawiane przy krzyżach przydrożnych o godzinie 18.15:

– we wtorek Kolonia Łuszczanowice przy kapliczce;

– w środę Łuszczanowice przy kapliczce przy światłach;

– w czwartek przy kapliczce obok ronda w Łuszczanowicach;

4. Przypominamy o obowiązku wynikającym z Przykazań Kościelnych
 o Spowiedzi świętej oraz o przyjęciu Komunii Świętej w okresie
wielkanocnym. Tak zwana spowiedź wielkanocna trwa do uroczystości Trójcy Świętej. Korzystać ze spowiedzi możemy podczas każdej Mszy świętej.

4. Gdyby ktoś z osób chorych, które odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca miał pragnienie przyjąć Komunię świętą i skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej prosimy o telefoniczne zgłaszanie dzwoniąc na telefon parafialny.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie
o godzinie 16.45.

2. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa pragniemy przypomnieć,
że uroczystość I Komunii Świętej jest planowana na pierwszą niedzielę
października. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży także
w październiku. Dokładny termin zostanie podany po wakacjach.

3. Przypominamy o obowiązku wynikającym z Przykazań Kościelnych
o spowiedzi świętej oraz o przyjęciu Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Tak zwana spowiedź wielkanocna trwa do uroczystości Trójcy Świętej.
Korzystać ze spowiedzi możemy podczas każdej Mszy świętej.

4. W wyniku obostrzeń zostały tymczasowo zawieszone odwiedziny chorych
w pierwsze soboty miesiąca. Gdyby jednak ktoś miał z osób starszych i chorych przyjąć Komunię świętą i skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej prosimy
o telefoniczne zgłaszanie dzwoniąc na telefon parafialny.