Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 r.

1. Dziś po Mszach świętych poświęcimy pojazdy zmechanizowane. Prosimy, by po błogosławieństwie kierowcy udali się w stronę zaparkowanych pojazdów. Ofiary składane przy okazji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy 

2. W poniedziałek wspominamy świętych Joachima i Annę – rodziców NMP. Jest to światowy dzień modlitw za dziadków i babcie. Zapraszamy na mszę świętą, po której nastąpi specjalne błogosławieństwo naszych dziadków i babć. 

3. W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa, a o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. Przypominamy, że w dniach od 3 do 5 września będzie miała miejsce pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Prosimy, by zainteresowani pomyśleli już o urlopach na ten czas. Zapisy przyjmujemy do 25 sierpnia włącznie.

5. Do 19 sierpnia przyjmowane są zapisy na Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy z Sulmierzyc. 

6. 2 sierpnia przeżywać będziemy w naszej parafii dzień odpustu ku czci NMP Anielskiej. Sumę odpustową o godzinie 11.00 odprawi ks. dr Paweł Kostrzewski. Zapraszamy Asystę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotnicze Straże Pożarne, Dzieci Sypiące Kwiaty, Orkiestrę oraz Wszystkich Parafian. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021 r.

1.W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa, a o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

2. W dniach od 3 do 5 września będzie miała miejsce pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Prosimy, by zainteresowani pomyśleli już o urlopach na ten czas. Zapisy przyjmujemy do 25 sierpnia włącznie.

3. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia świętego Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy świętej będziemy święcić pojazdy. Ofiary składane będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.2021 r.

1. W piątek zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy wszystkim katechetom i nauczycielom za rok pracy nad wychowaniem młodego człowieka. Na czas wakacji wszystkim życzymy udanego odpoczynku. Pamiętajmy, że czas wakacji nie zwalnia nas z praktyk religijnych.

2. We wtorek przeżywamy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszej parafii o godzinie 9.00 i 17.00. Zebrane ofiary będą przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego.

3. W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy.

4. W środę o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim. 

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. Okolicznościowe nabożeństwo będzie sprawowane o godzinie 17.00.

6. Z racji I piątku miesiąca Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 17.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godziny 16.30.

7. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 17.00. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

8. 3 lipca odbędzie się kolejny męski różaniec ulicami Bełchatowa. Początek Mszą świętą o godzinie 9.30 w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

9. Od przyszłej niedzieli Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00; 11.00 i 18.00.

10. Od 1 lipca drzwi naszego kościoła będą otwarte codziennie w godzinach od 9.00 do zakończenia Mszy św o 18.00. Zapraszamy choć na krótkie wizyty na adoracje – Pan Jezus będzie czekał cały dzień. 

11. Dziękuje za piękna inicjatywę Mieszkańców Żłobnicy, którzy zaproponowali, aby kolejny witraż w naszym kościele był od ich miejscowości. Jak dotąd zebrali 23300 zł. Pozostała kwota będzie złożona przed montażem. Montaż przewidziany jest na drugą połowę września.

12. Dnia 11 lipca br. organizowany jest wyjazd na wieczorne czuwanie na Jasnej Górze. Autokar wyjeżdża z Kleszczowa o godz. 19.00, następnie Sulmierzyce godz. 19.15, Brudzice, Lgota Wielka, Krępa. Chętne osoby zgłaszają się do swoich ks. Proboszczów.

13 Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Sulmierzyc w dniach od 24-27 sierpnia. Prosimy, aby już teraz zgłaszać swoje uczestnictwo w parafii Sulmierzyce. Natomiast osoby chętne do kierowania ruchem to proszę o kontakt telefoniczny z księdzem Michałem.

14. Zapowiedzi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021 r.

1. W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy.

2. W środę o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim. 

3. Na mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy w czwartek na godzinę 16.00. Spowiedź przed mszą świętą od godziny 15.30.

4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 16.30. Zapraszamy.

5. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 

6. Pragniemy poinformować, że w wakacje Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.00; 11.00 i 18.00.

7. Po czasie zamknięcia i siedzenia w domach, pora się spotkać. Dlatego zapraszamy seniorów naszej parafii na I pilnik zorganizowany specjalnie dla nich. W najbliższą sobotę 26 czerwca przy Domu św. Barbary z muzyką i śpiewem oraz smacznym grillem w godzinach od 14 do 18. Liczymy na Waszą obecność i dobre humory.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji do godziny 12.00.

2. Dziś o godzinie 17.00 zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy.

4. W środę o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim. 

5. W piątek przypada III Piątek Miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo i 
Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego na godzinę 17.00.

6. Pragniemy poinformować, że w wakacje Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.00; 11.00 i 18.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Orkiestrze, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Osobom niosącym Feretrony oraz wszystkim, którzy zbudowali piękne ołtarze.

2.W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy.

3. W środę o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim. 

4. W najbliższy czwartek przypada Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Podczas Mszy świętej o godzinie 17.00 zostaną poświęcone zioła i kwiaty (czyli tak zwane błogosławieństwo wianków). Na zakończenie Mszy świętej będzie miło miejsce błogosławieństwo dzieci oraz kobiet będących w stanie błogosławionym. 

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00.

6. Na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa (tak zwane nabożeństwa czerwcowe) zapraszamy codziennie na godzinę 16.30. Wyjątkowo w sobotę nabożeństwo będzie o godzinie 17.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość Adoracji do godziny 12.00.

8. W przyszłą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na drugie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 17.00.

9. Szkoła Nowej Ewangelizacji w Bełchatowie, działająca przy Parafii Sercanów, serdecznie zaprasza na niezwykłe rekolekcje ewangelizacyjne „Nowe Zycie”, które odbędą się w dniach 11-13 czerwiec. Zapisy na stronie Szkoły Nowej Ewangelizacji lub w sklepiku parafialnym.

10. Pragniemy prosić szczególnie osoby starsze o ostrożność szczególnie wtedy, gdy ktoś próbuje wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka, lub podając się za Funkcjonariusza Policji. Pamiętajmy, że Policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nie prosi o przekazanie pieniędzy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30.05.2021 r.

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii o godzinie 8.00 i 10.00 z procesją do czterech ołtarzy. Procesja Bożego Ciała będzie w naszej parafii przebiegała w sposób tradycyjny do czterech ołtarzy. Prosimy serdecznie o zbudowanie ołtarzy tak jak w minionym roku. I ołtarz koło Państwa Tarkowskich; II ołtarz przy ulicy Wysokiej; III ołtarz koło Państwa Gurazdów; i IV ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II. Procesję rozpoczniemy od razu po Mszy świętej o godzinie 10.00. Na Mszy świętej nie będzie homilii, gdyż jak w ostatnich latach będzie ona wygłoszona przy ostatnim ołtarzu. Zapraszamy Druhów Strażaków, Orkiestrę, Dzieci sypiące kwiaty, asystę. Pójdziemy razem w uroczystej procesji za Chrystusem. Przypominamy o zachowaniu podczas procesji zasad sanitarnych.

2. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź święta od godziny 16.00. Msza święta wynagradzająca o godzinie 17.00.

W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo okolicznościowe od godziny 16.30. 

Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 9.00.

3. W środę o po Mszy świętej o 17.00 nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy.

4. W środę o godzinie 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim. 

5. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa również na godzinę 16.30.

6. W przyszły piątek od godziny 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez osoby należące do Kręgu Biblijnego. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.05.2021 r.

1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w Chrystusa Pana, który w uwielbionej ludzkiej naturze idzie do nieba wskazując nam tym samym cel naszej wędrówki. 

2. Wczoraj dwóch alumnów przyjęło z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego sakrament święceń w stopniu diakonatu. Módlmy się za nich o wytrwałość w służbie Chrystusowi.

2. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej. 

3. W środę po Mszy świętej nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godzinę 16.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego tzw. Zielone Świątki. Jest to czas, kiedy Alumni Wyższego Seminarium przyjmują święcenia kapłańskie. Módlmy się by byli gorliwymi i wiernymi sługami Jezusa Chrystusa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej. Dziękujemy za przygotowanie dzieci Panu Katechecie Mariuszowi Mieszale, za oprawę muzyczną Panu Organiście. Dziękujemy także osobom, które zatroszczyły się o posprzątanie naszej świątyni i o wystrój naszego kościoła. 

Rodzicom składamy staropolskie Bóg zapłać za współpracę w przygotowaniu Dzieci do ich dzisiejszej uroczystości. 

Zapraszamy dzieci do uczestniczenia w Białym Tygodniu – codziennie do piątku na godzinę 16.30.

2. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam dzieci z klasy czwartej na próbę przed rocznicą I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci z klasy czwartej i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00

3. W środę po Mszy świętej nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. W czwartek zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 17.00. 

6. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.

7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godzinę 16.30.

8. Zapowiedzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.05.2021 r.

1. W poniedziałek przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej okazji składamy wszystkim Jednostkom Strażackim znajdującym się na terenie naszej parafii wielu Bożych łask oraz opieki świętego Patrona w ich trudnej i zaszczytnej służbie.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza święta o powołania do służby Bożej o godzinie 17.00.

5. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Wynagradzamy w tym dniu Najświętszemu Sercu Jezusowemu za nasze grzechy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00.

6. W sobotę przeżywamy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczenika – Patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie miała uroczystość I Komunii świętej o godzinie 10.15 – grupa I i o godzinie 12.00 – grupa II. Spowiedź przed pierwszą Komunią świętą w sobotę 8 maja dla grupy I – o godzinie 9.00; dla grupy II o godzinie 10.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Z tej okazji Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00

8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe na codziennie na godzinę 16.30.

9. Z okazji urodzin naszemu Księdzu Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz zdrowia i sił w różnych trudach kapłańskiej posługi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.04.2021 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, tych którzy nam posługują jak i o tych, którzy już przeszli do Domu Ojca.

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

3. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 16.30.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godzinę 16.30.

6. W sobotę odbędzie się XXII Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie Mszą świętą w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie o godzinie 9.30.

7. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 12.00 modlimy się w intencji naszego ks. Proboszcza z racji imienin. Prosimy, aby święty Patron oraz Matka Najświętsza wypraszali potrzebne łaski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.04.2021 r.

1. Dziękujemy osobom, które pomogły w uprzątnięciu świątecznej dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

3. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W piątek przypada uroczystość świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11.04.2021

1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12.00. Możliwość Adoracji do godziny 17.00. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. W czwartek spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej o godzinie 18.00.

6. W piątek przypada III piątek miesiąca. Nabożeństwo okolicznościowe i Msza święta do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.03.2021 r.

1. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Wchodzimy w tajemnice związane z Wielkim Tygodniem, które bezpośrednio przygotowują nas do przeżycia Triduum Paschalnego. 

2. Dziś o godzinie 16.oo zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w formie słuchowiska wzbogaconego prezentacją multimedialną. 

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy apelem jasnogórskim.

4. W Wielki Czwartek przeżywamy tajemnicę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Dziękujemy Panu Jezusowi, że został z nami pod postacią Chleba i Wina. Modlimy się za kapłanów o wierność łasce powołania oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.00. Na tę Mszę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, które w procesji z darami poniosą róże – symbol czystości serca dziecka.

4. Wielki Piątek to czas zadumy nad Męką i Śmiercią Pana Jezusa. Droga Krzyżowa w tym dniu o godzinie 16.15. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 17.00. W tym dniu podczas Adoracji Krzyża ofiary składamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dla tych, którzy nie mieli możliwości wcześniej się wyspowiadać od godziny 19.00. Adoracja przy grobie Pańskim w Wielki Piątek do godziny 21.00. 

5. W Wielką Sobotę poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny o godzinie: 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00 oraz o godzinie 16.00.

Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 19.00. Przychodzimy na Liturgię ze świecami. Po Liturgii możliwość Adoracji do godziny 22.00.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta rezurekcyjna o godzinie 6.00 (nie będzie procesji na zewnątrz kościoła). Pozostałe Msze święte o godzinie 10.00 i 12.00.

7. W poniedziałek wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. 

W poniedziałek wielkanocny będzie także zmiana tajemnic różańca.

8. Można nabyć jeszcze świece Caritas na stół wielkanocny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.03.2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16.00 na Misterium Męki Pańskiej w formie dźwiękowej, przygotowane przez aktorów, którzy związani są z Doliną Śmierci znajdującą się w Bydgoszczy. Słuchowisko będzie zamiast nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Od najbliższej środy po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie krótkie nabożeństwo do św. Józefa. W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. We wtorek 23 marca przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne. Spotkanie rodziców i dzieci w celu odebrania strojów odbędzie się w miejscu ustalonym wcześniej z rodzicami. Na godzinę 17.30 po stroje zgłaszają się chłopcy; na godzinę 17.50 dziewczynki.

4. W najbliższy czwartek 25 marca po mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

5. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Można będzie włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja, jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Pobłogosławienie palm podczas każdej mszy świętej.

5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej planuje budowę Kuchni wraz
z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w kopertach z napisem „ZBUDUJ Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świecę Caritas na stół wielkanocny. 

7. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą książkę z modlitwami do św. Józefa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.03.2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji do godziny 12.00.
  2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.
  3. W piątek przypada Uroczystość Świętego Józefa. Jest to także dzień odpustu w naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Zapraszamy na tę Mszę Asystę, Strażaków, Żywy Różaniec.
  4. Od piątku w naszej parafii przeżywać będziemy także Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Krzysztof Jacniacki posługujący w parafii w Krzepicach. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy zabrać.
  5. W piątek będziemy przeżywać dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godziny 10.00 do 11.00 oraz od godziny 16.00 do 17.00. Msze święte w piątek o godzinie 11.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15.
  6. W sobotę Msze święte o godzinie 9.00 oraz o godzinie 17.00.towuje
  7. Odwiedziny chorych w ramach Rekolekcji Wielkopostnych w sobotę od godziny 11.00. Prosimy zgłaszać chętne osoby, które chciałyby przyjąć sakramenty święte z racji zbliżających się świąt wielkanocnych.
  8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII ma swoje spotkanie w sobotę o godzinie 18.00.
  9. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  10. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje Kuchnie i Jadłodajnie dla ubogich w Częstochowie. Kto chciałby więcej się dowiedzieć na temat tego dzieła może zabrać kopertę zatytułowaną ZBUDUJA Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE. Koperty znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 marca 2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale
w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. 20 marca w sobotę planujemy odwiedziny chorych. Prosimy zatem
o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami Wielkiejnocy.

4. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej planuje budowę Kuchni wraz
z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w kopertach z napisem „ZBUDUJ Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Można także wesprzeć dzieło Caritas nabywając świecę na stół wielkanocny. Cena świecy to 5 złotych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.02.2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. 

W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź święta od godziny 16.00. 

W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4. W przyszłą sobotę w Bełchatowie będzie miał miejsce 20 męski różaniec. Początek Mszą świętą o godzinie 9.30 w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca po mszy św. o godzinie 10.00.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę: klasa VI o godzinie 12.00; klasa VIII o godzinie 17.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.02.2021 r.

1. W zeszłą niedzielę grupa młodzieży przyjęła z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy za pomoc w przeżyciu tej uroczystości Świadkom Bierzmowania, Asyście Liturgicznej, Rodzicom za współpracę oraz Panu Organiście.

2. W zeszłą środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma spotkanie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

5. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się we Wspólnotę Liturgiczną w naszej parafii, zapraszam na spotkanie w sobotę na godzinę 18.00. Spotkanie będzie w kościele. 

6. Dziś po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na Ruch Dobroczynny Betel posługujący niepełnosprawnym sierotom społecznym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie młodzież z klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na godzinę 10.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.02.2021 r.

1. Dziś w naszej parafii na Mszach świętych o godzinie 15.30 i 17.00 młodzież z naszej parafii przez posługę Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania. Módlmy się w intencji młodzieży, aby otworzyli swoje serca na dary Ducha Świętego.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w naszej parafii z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00 i 17.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) polegający na tym, że nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. 

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo oraz Msza święta do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia stowarzyszenia Betel. Ruch dobroczynny Betel posługuje niepełnosprawnym sierotom społecznym. 

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma swoje spotkanie młodzież z klas ósmych Szkoły Podstawowej, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość Adoracji do godziny 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.01.2021 r.

1. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 zostaną poświęcone świece komunijne oraz książeczki do nabożeństwa dla dzieci, które przystępują w tym roku do I Komunii świętej. Proponujemy by świece i książeczki odebrać w niedzielę po mszach świętych w zakrystii.

2. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca od godziny 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godziny 9.00.

4. Po rozmowie z księdzem biskupem Andrzejem Przybylskim został ustalony termin bierzmowania na 14 lutego. Z tej racji spotkanie z młodzieżą, której bierzmowanie z powodów panującej epidemii zostało przełożone, będzie w sobotę 06 lutego o godzinie 11.00. Obecność obowiązkowa. Gdyby ktoś z kandydatów był chory lub przebywał na kwarantannie proszę o kontakt z księdzem Michałem. 

5. Dziękuję bardzo osobom ze Wspólnot: Żywego Różańca, Domowego Kościoła oraz Kręgu Biblijnego za pomoc w rozebraniu wystroju świątecznego i posprzątaniu kościoła.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą kolędową mieszkańców dawnych Hub na godzinę 10.00. 

7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

8. W najbliższą sobotę 06 lutego będzie miał miejsce 19 Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 9.30 w Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.01.2020 r.

1. Dziś przed mszą świętą o godzinie 10.00 i 12.00 będziemy mogli wspólnie pokolędować z Zespołem Muzycznym. W czasie mszy świętej zespół podejmie się oprawy muzycznej za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W poniedziałek przeżywamy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła a zarazem zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek wspomnienie świętego Tomasza z Akwiny – wielkiego chrześcijańskiego myśliciela średniowiecza.

3. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się na spotkanie środę: klasa III a o godzinie 18.00; klasa III b o godzinie 18.30 i klasa III c o godzinie 19.00.

5. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.01.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza święta wraz z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. Przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” do dnia 17 stycznia. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.01.2021 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W Środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Na Mszach świętych poświęcimy wodę, kadzidło, kredę. Prosimy by zabrać ze sobą poświęconą wodę, która przydaje się w różnych sytuacjach naszego chrześcijańskiego życia. Kredą natomiast oznaczmy drzwi naszych domów. 

W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30. 

4. Jak ogłaszaliśmy w związku z narodową kwarantanną w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Gdyby ktoś życzył sobie przyjąć księdza po kolędzie prosimy by zgłaszać takie życzenie w kancelarii parafialnej lub zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu do dnia 17 stycznia. Pragniemy naszą modlitwą i błogosławieństwem Bożym otoczyć całą naszą Wspólnotę Parafialną, dlatego poczynając od 24 stycznia będziemy w niedzielę na jednej Mszy świętej modlić się za konkretną część naszej parafii. Prosimy, by przedstawiciele przybyli na Mszę świętą i zanieśli to Boże błogosławieństwo do swoich domów. Konkretne informacje będziemy podawać w późniejszym terminie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.12.2020 r.

1. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały świąteczny wystrój naszego Kościoła.

2. W środę 30 grudnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim..

3. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie odprawiona 31 grudnia o godzinie 17.00; wcześniej o godzinie 16.45 nabożeństwo przebłagalne za grzechy mijającego roku

4. W sobotę 02 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo okolicznościowe o godzinie 17.00

5. W sobotę 02 stycznia w Bełchatowie będzie miał miejsce 0siemnasty męski różaniec ulicami miasta. Początek o godzinie 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

6. 01 stycznia 2021 roku przeżywamy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także początek Nowego Roku. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte o godzinie 10.00; 12.00 i 17.00.

7. W tym roku zwyczajowej wizyty duszpasterskiej, czyli „kolędy” nie będzie. Jeśli sytuacja w kraju ulegnie poprawie będziemy aktualizować ogłoszenia.

8. Jeśli ktoś miałby życzenie tradycyjnie złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła, to proszę uczynić to osobiście, lub na konto parafialne.