Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.05.2021 r.

1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w Chrystusa Pana, który w uwielbionej ludzkiej naturze idzie do nieba wskazując nam tym samym cel naszej wędrówki. 

2. Wczoraj dwóch alumnów przyjęło z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego sakrament święceń w stopniu diakonatu. Módlmy się za nich o wytrwałość w służbie Chrystusowi.

2. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej. 

3. W środę po Mszy świętej nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godzinę 16.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego tzw. Zielone Świątki. Jest to czas, kiedy Alumni Wyższego Seminarium przyjmują święcenia kapłańskie. Módlmy się by byli gorliwymi i wiernymi sługami Jezusa Chrystusa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej. Dziękujemy za przygotowanie dzieci Panu Katechecie Mariuszowi Mieszale, za oprawę muzyczną Panu Organiście. Dziękujemy także osobom, które zatroszczyły się o posprzątanie naszej świątyni i o wystrój naszego kościoła. 

Rodzicom składamy staropolskie Bóg zapłać za współpracę w przygotowaniu Dzieci do ich dzisiejszej uroczystości. 

Zapraszamy dzieci do uczestniczenia w Białym Tygodniu – codziennie do piątku na godzinę 16.30.

2. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam dzieci z klasy czwartej na próbę przed rocznicą I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci z klasy czwartej i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00

3. W środę po Mszy świętej nabożeństwo do świętego Józefa – zapraszamy

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. W czwartek zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 17.00. 

6. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.

7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godzinę 16.30.

8. Zapowiedzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.05.2021 r.

1. W poniedziałek przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w naszej parafii o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej okazji składamy wszystkim Jednostkom Strażackim znajdującym się na terenie naszej parafii wielu Bożych łask oraz opieki świętego Patrona w ich trudnej i zaszczytnej służbie.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza święta o powołania do służby Bożej o godzinie 17.00.

5. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Wynagradzamy w tym dniu Najświętszemu Sercu Jezusowemu za nasze grzechy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00.

6. W sobotę przeżywamy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczenika – Patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie miała uroczystość I Komunii świętej o godzinie 10.15 – grupa I i o godzinie 12.00 – grupa II. Spowiedź przed pierwszą Komunią świętą w sobotę 8 maja dla grupy I – o godzinie 9.00; dla grupy II o godzinie 10.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Z tej okazji Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00

8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe na codziennie na godzinę 16.30.

9. Z okazji urodzin naszemu Księdzu Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz zdrowia i sił w różnych trudach kapłańskiej posługi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.04.2021 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, tych którzy nam posługują jak i o tych, którzy już przeszli do Domu Ojca.

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

3. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 16.30.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godzinę 16.30.

6. W sobotę odbędzie się XXII Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie Mszą świętą w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie o godzinie 9.30.

7. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 12.00 modlimy się w intencji naszego ks. Proboszcza z racji imienin. Prosimy, aby święty Patron oraz Matka Najświętsza wypraszali potrzebne łaski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.04.2021 r.

1. Dziękujemy osobom, które pomogły w uprzątnięciu świątecznej dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

3. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. W piątek przypada uroczystość świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11.04.2021

1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12.00. Możliwość Adoracji do godziny 17.00. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

2. W środę po Mszy świętej o godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W środę na godzinę 20.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. W czwartek spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej o godzinie 18.00.

6. W piątek przypada III piątek miesiąca. Nabożeństwo okolicznościowe i Msza święta do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.03.2021 r.

1. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Wchodzimy w tajemnice związane z Wielkim Tygodniem, które bezpośrednio przygotowują nas do przeżycia Triduum Paschalnego. 

2. Dziś o godzinie 16.oo zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w formie słuchowiska wzbogaconego prezentacją multimedialną. 

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy apelem jasnogórskim.

4. W Wielki Czwartek przeżywamy tajemnicę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Dziękujemy Panu Jezusowi, że został z nami pod postacią Chleba i Wina. Modlimy się za kapłanów o wierność łasce powołania oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.00. Na tę Mszę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, które w procesji z darami poniosą róże – symbol czystości serca dziecka.

4. Wielki Piątek to czas zadumy nad Męką i Śmiercią Pana Jezusa. Droga Krzyżowa w tym dniu o godzinie 16.15. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 17.00. W tym dniu podczas Adoracji Krzyża ofiary składamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dla tych, którzy nie mieli możliwości wcześniej się wyspowiadać od godziny 19.00. Adoracja przy grobie Pańskim w Wielki Piątek do godziny 21.00. 

5. W Wielką Sobotę poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny o godzinie: 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00 oraz o godzinie 16.00.

Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 19.00. Przychodzimy na Liturgię ze świecami. Po Liturgii możliwość Adoracji do godziny 22.00.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta rezurekcyjna o godzinie 6.00 (nie będzie procesji na zewnątrz kościoła). Pozostałe Msze święte o godzinie 10.00 i 12.00.

7. W poniedziałek wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. 

W poniedziałek wielkanocny będzie także zmiana tajemnic różańca.

8. Można nabyć jeszcze świece Caritas na stół wielkanocny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.03.2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16.00 na Misterium Męki Pańskiej w formie dźwiękowej, przygotowane przez aktorów, którzy związani są z Doliną Śmierci znajdującą się w Bydgoszczy. Słuchowisko będzie zamiast nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Od najbliższej środy po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie krótkie nabożeństwo do św. Józefa. W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. We wtorek 23 marca przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne. Spotkanie rodziców i dzieci w celu odebrania strojów odbędzie się w miejscu ustalonym wcześniej z rodzicami. Na godzinę 17.30 po stroje zgłaszają się chłopcy; na godzinę 17.50 dziewczynki.

4. W najbliższy czwartek 25 marca po mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

5. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Można będzie włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja, jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Pobłogosławienie palm podczas każdej mszy świętej.

5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej planuje budowę Kuchni wraz
z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w kopertach z napisem „ZBUDUJ Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świecę Caritas na stół wielkanocny. 

7. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą książkę z modlitwami do św. Józefa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.03.2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji do godziny 12.00.
  2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.
  3. W piątek przypada Uroczystość Świętego Józefa. Jest to także dzień odpustu w naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Zapraszamy na tę Mszę Asystę, Strażaków, Żywy Różaniec.
  4. Od piątku w naszej parafii przeżywać będziemy także Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Krzysztof Jacniacki posługujący w parafii w Krzepicach. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy zabrać.
  5. W piątek będziemy przeżywać dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godziny 10.00 do 11.00 oraz od godziny 16.00 do 17.00. Msze święte w piątek o godzinie 11.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15.
  6. W sobotę Msze święte o godzinie 9.00 oraz o godzinie 17.00.towuje
  7. Odwiedziny chorych w ramach Rekolekcji Wielkopostnych w sobotę od godziny 11.00. Prosimy zgłaszać chętne osoby, które chciałyby przyjąć sakramenty święte z racji zbliżających się świąt wielkanocnych.
  8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII ma swoje spotkanie w sobotę o godzinie 18.00.
  9. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  10. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje Kuchnie i Jadłodajnie dla ubogich w Częstochowie. Kto chciałby więcej się dowiedzieć na temat tego dzieła może zabrać kopertę zatytułowaną ZBUDUJA Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE. Koperty znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 marca 2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale
w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. 20 marca w sobotę planujemy odwiedziny chorych. Prosimy zatem
o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami Wielkiejnocy.

4. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej planuje budowę Kuchni wraz
z jadłodajnią dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w kopertach z napisem „ZBUDUJ Z NAMI STOŁÓWKĘ CARITAS W CZĘSTOCHOWIE”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Można także wesprzeć dzieło Caritas nabywając świecę na stół wielkanocny. Cena świecy to 5 złotych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.02.2021 r.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. 

W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź święta od godziny 16.00. 

W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4. W przyszłą sobotę w Bełchatowie będzie miał miejsce 20 męski różaniec. Początek Mszą świętą o godzinie 9.30 w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca po mszy św. o godzinie 10.00.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę: klasa VI o godzinie 12.00; klasa VIII o godzinie 17.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.02.2021 r.

1. W zeszłą niedzielę grupa młodzieży przyjęła z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy za pomoc w przeżyciu tej uroczystości Świadkom Bierzmowania, Asyście Liturgicznej, Rodzicom za współpracę oraz Panu Organiście.

2. W zeszłą środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.30.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma spotkanie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

5. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się we Wspólnotę Liturgiczną w naszej parafii, zapraszam na spotkanie w sobotę na godzinę 18.00. Spotkanie będzie w kościele. 

6. Dziś po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na Ruch Dobroczynny Betel posługujący niepełnosprawnym sierotom społecznym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie młodzież z klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na godzinę 10.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.02.2021 r.

1. Dziś w naszej parafii na Mszach świętych o godzinie 15.30 i 17.00 młodzież z naszej parafii przez posługę Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania. Módlmy się w intencji młodzieży, aby otworzyli swoje serca na dary Ducha Świętego.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w naszej parafii z posypaniem głów popiołem o godzinie 9.00 i 17.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) polegający na tym, że nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. 

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone apelem jasnogórskim.

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo oraz Msza święta do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.15. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia stowarzyszenia Betel. Ruch dobroczynny Betel posługuje niepełnosprawnym sierotom społecznym. 

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 ma swoje spotkanie młodzież z klas ósmych Szkoły Podstawowej, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość Adoracji do godziny 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.01.2021 r.

1. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.00. Na mszy świętej o godzinie 17.00 zostaną poświęcone świece komunijne oraz książeczki do nabożeństwa dla dzieci, które przystępują w tym roku do I Komunii świętej. Proponujemy by świece i książeczki odebrać w niedzielę po mszach świętych w zakrystii.

2. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

3. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe w tych dniach o godzinie 17.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca od godziny 16.15. W sobotę udamy się do chorych od godziny 9.00.

4. Po rozmowie z księdzem biskupem Andrzejem Przybylskim został ustalony termin bierzmowania na 14 lutego. Z tej racji spotkanie z młodzieżą, której bierzmowanie z powodów panującej epidemii zostało przełożone, będzie w sobotę 06 lutego o godzinie 11.00. Obecność obowiązkowa. Gdyby ktoś z kandydatów był chory lub przebywał na kwarantannie proszę o kontakt z księdzem Michałem. 

5. Dziękuję bardzo osobom ze Wspólnot: Żywego Różańca, Domowego Kościoła oraz Kręgu Biblijnego za pomoc w rozebraniu wystroju świątecznego i posprzątaniu kościoła.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą kolędową mieszkańców dawnych Hub na godzinę 10.00. 

7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

8. W najbliższą sobotę 06 lutego będzie miał miejsce 19 Męski Różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 9.30 w Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.01.2020 r.

1. Dziś przed mszą świętą o godzinie 10.00 i 12.00 będziemy mogli wspólnie pokolędować z Zespołem Muzycznym. W czasie mszy świętej zespół podejmie się oprawy muzycznej za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W poniedziałek przeżywamy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła a zarazem zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek wspomnienie świętego Tomasza z Akwiny – wielkiego chrześcijańskiego myśliciela średniowiecza.

3. We środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się na spotkanie środę: klasa III a o godzinie 18.00; klasa III b o godzinie 18.30 i klasa III c o godzinie 19.00.

5. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.01.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. 

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza święta wraz z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. Przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” do dnia 17 stycznia. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.01.2021 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

2. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W Środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Na Mszach świętych poświęcimy wodę, kadzidło, kredę. Prosimy by zabrać ze sobą poświęconą wodę, która przydaje się w różnych sytuacjach naszego chrześcijańskiego życia. Kredą natomiast oznaczmy drzwi naszych domów. 

W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30. 

4. Jak ogłaszaliśmy w związku z narodową kwarantanną w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Gdyby ktoś życzył sobie przyjąć księdza po kolędzie prosimy by zgłaszać takie życzenie w kancelarii parafialnej lub zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu do dnia 17 stycznia. Pragniemy naszą modlitwą i błogosławieństwem Bożym otoczyć całą naszą Wspólnotę Parafialną, dlatego poczynając od 24 stycznia będziemy w niedzielę na jednej Mszy świętej modlić się za konkretną część naszej parafii. Prosimy, by przedstawiciele przybyli na Mszę świętą i zanieśli to Boże błogosławieństwo do swoich domów. Konkretne informacje będziemy podawać w późniejszym terminie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.12.2020 r.

1. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały świąteczny wystrój naszego Kościoła.

2. W środę 30 grudnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim..

3. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie odprawiona 31 grudnia o godzinie 17.00; wcześniej o godzinie 16.45 nabożeństwo przebłagalne za grzechy mijającego roku

4. W sobotę 02 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo okolicznościowe o godzinie 17.00

5. W sobotę 02 stycznia w Bełchatowie będzie miał miejsce 0siemnasty męski różaniec ulicami miasta. Początek o godzinie 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

6. 01 stycznia 2021 roku przeżywamy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także początek Nowego Roku. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte o godzinie 10.00; 12.00 i 17.00.

7. W tym roku zwyczajowej wizyty duszpasterskiej, czyli „kolędy” nie będzie. Jeśli sytuacja w kraju ulegnie poprawie będziemy aktualizować ogłoszenia.

8. Jeśli ktoś miałby życzenie tradycyjnie złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła, to proszę uczynić to osobiście, lub na konto parafialne.