25.10.2020 r.

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godzinie 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00.

2. Stosując się do wytycznych Księdza Arcybiskupa na cmentarzu nie będzie liturgicznych obchodów. Procesja wraz z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych odbędzie się kościele
1 listopada o godzinie 16.15.

3. Biorąc pod uwagę możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz mając na uwadze trwającą epidemię zachęcamy, za wskazaniami Księdza Arcybiskupa,
aby rozciągnąć na cały miesiąc listopad odwiedzanie grobów swoich najbliższych.

4. Różaniec z wypominkami przez oktawę Wszystkich Świętych od 2 do listopada codziennie o godzinie 16.15. Po różańcu Msza święta oktawalna za zmarłych polecanych w wypominkach o godzinie 17.00.

04.10.2020 r.

1. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUUS TUUS. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12.00.
W tym dniu po każdej mszy świętej będzie miała miejsce zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin
z małych miast i terenów wiejskich.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godzinę 16.15. Zapraszamy na te nabożeństwa także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci.

3. 5 października o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej.

4. Spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca będzie miało miejsce
we wspomnienie NMP Różańcowej 7 października o godzinie 16.00.

5. Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania
26 października zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godzinie 17.00.

6. Przypominamy o składaniu oświadczeń o opiece nad grobami
na naszym cmentarzu. Druki do wypełnienia leżą z tyłu kościoła.

7. Rozpoczął się miesiąc październik – czas przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych. Z tyłu kościoła leżą kartki na wypominki. Na wypominki będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii.

27.09.2020 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

W czwartek modlimy się o świętość kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza święta o powołania kapłańskie o godzinie 17.oo.

Pierwszy piątek to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa o godzinie 17.00.

W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godzinie 17.00. Wyjazd do chorych od godziny 9.00.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej (grupa z 4 października) zapraszamy na próby w poniedziałek i czwartek na godzinę 18.00 oraz w sobotę na godzinę 9.00.

Spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią świętą w sobotę
3 października o godzinie 11.00. Uroczystość I Komunii świętej będzie 4 października o godzinie 11.30. Proponujemy, by osoby nie związane z dziećmi, przystępującymi do I Komunii świętej wybrały inną godzinę Mszy świętej.

3. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy codziennie na godzinę 16.15. Zapraszamy na te nabożeństwa także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci z klas III i IV Szkoły Podstawowej.

4. 5 października o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej.

5. Młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania 26 października ma spotkanie po mszy św. o godzinie 17.00.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. na Rogowcu o godzinie 9.00.

7. 3 października – w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na kolejny już męski różaniec ulicami Bełchatowa. Rozpoczęcie Mszą świętą w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie o godzinie 9.30.

20.09.2020 r.

1. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

– w poniedziałek wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

– w środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny;

3. W czwartek zapraszamy na naszą cotygodniową modlitwę różańcową na godzinę 20.30 zakończoną Apelem Jasnogórskim.

4. W piątek o godzinie 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej (grupa z 4 października) zapraszamy na spotkania w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.00.

6. Przypominamy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielany przez Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego 26 października o godzinie 17.00. Grupa przygotowująca się do tego sakramentu ze szkoły ponadpodstawowej ma swoje spotkanie w przyszłą niedzielę 27 września o godzinie 17.00.

7. Proszono by ogłosić:

Rodzinne sprzątanie kleszczowskiego lasu z Leszy – Miłośnicy Czystych Lasów.

• Sprzątamy /WYJĄTKOWO/ w niedzielę, 27.9.2020r.,
• odprawa o godz. 10.00 na parkingu przy cmentarzu w Kleszczowie,
• zapewniamy rękawice (również dziecięce rozmiary) oraz worki, jednak jeśli posiadacie swoje to bardzo prosimy żeby zabrać rękawiczki typu wampirki lub grubsze oraz grube worki np. w jakich zazwyczaj transportuje się ziemniaki
• około godz. 12,30 zaczynamy piknik w altanie ekologicznej „pod Grzybkiem” (ognisko z kiełbaskami, gorące napoje, niespodzianki dla sprzątających).

Akcja uzyskała poparcie Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Środki finansowe przeznaczone są na zakup rękawic, worków oraz na poczęstunek dla wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu.