10.01.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza święta wraz z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.00.

5. Przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” do dnia 17 stycznia.

03.01.2021 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za sakrament chrztu świętego, który przyjęliśmy, jednocześnie kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy świętej o godzinie 10.00. Możliwość adoracji do godziny 12.00.

3. W Środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Na Mszach świętych poświęcimy wodę, kadzidło, kredę. Prosimy by zabrać ze sobą poświęconą wodę, która przydaje się w różnych sytuacjach naszego chrześcijańskiego życia. Kredą natomiast oznaczmy drzwi naszych domów.

W środę zapraszamy także na nabożeństwo różańcowe na godzinę 20.30.

4. Jak ogłaszaliśmy w związku z narodową kwarantanną w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Gdyby ktoś życzył sobie przyjąć księdza po kolędzie prosimy by zgłaszać takie życzenie w kancelarii parafialnej lub zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu do dnia 17 stycznia. Pragniemy naszą modlitwą i błogosławieństwem Bożym otoczyć całą naszą Wspólnotę Parafialną, dlatego poczynając od 24 stycznia będziemy w niedzielę na jednej Mszy świętej modlić się za konkretną część naszej parafii. Prosimy, by przedstawiciele przybyli na Mszę świętą i zanieśli to Boże błogosławieństwo do swoich domów. Konkretne informacje będziemy podawać w późniejszym terminie.

27.12.2020 r.

1. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały świąteczny wystrój naszego Kościoła.

2. W środę 30 grudnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim..

3. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie odprawiona 31 grudnia o godzinie 17.00; wcześniej o godzinie 16.45 nabożeństwo przebłagalne za grzechy mijającego roku

4. W sobotę 02 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwo okolicznościowe o godzinie 17.00

5. W sobotę 02 stycznia w Bełchatowie będzie miał miejsce 0siemnasty męski różaniec ulicami miasta. Początek o godzinie 9.30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie.

6. 01 stycznia 2021 roku przeżywamy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także początek Nowego Roku. Z tej okazji zapraszamy na Msze święte o godzinie 10.00; 12.00 i 17.00.

7. W tym roku zwyczajowej wizyty duszpasterskiej, czyli „kolędy” nie będzie. Jeśli sytuacja w kraju ulegnie poprawie będziemy aktualizować ogłoszenia.

8. Jeśli ktoś miałby życzenie tradycyjnie złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła, to proszę uczynić to osobiście, lub na konto parafialne.