Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

18.08.2019 r.

1. W dniach 30 sierpnia do 1 września 2019 r. będzie miała miejsce pielgrzymka rowerową na Jasną Górę z naszej parafii. Prosimy by do przyszłej niedzieli włącznie zapisywać się u Księdza Michała.

2. W dniach 25.08 – 27.08 będzie miała miejsce pielgrzymka z parafii Sulmierzyce. Jeżeli ktoś byłby chętny na tę formę pielgrzymki można się zapisywać u nas w kancelarii lub bezpośrednio w Sulmierzycach.

3. 24 sierpnia obchodzimy święto św. Bartłomieja, jest to także dzień odpustu w parafii w Dobryszycach. .

4. Można jeszcze nabyć książki księdza Marka Jelonka pt. „Kromka sercem i migawką pisana”. cena 20 złotych

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

11.08.2019 r.

1. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 12.00.

2. Przypominamy, że w dniach 30 sierpnia do 1 września 2019 r. będzie miała miejsce pielgrzymka rowerową na Jasną Górę z naszej parafii. Prosimy pomyśleć już o urlopach na ten czas. A osoby chętne proszone są o zapisy u Księdza Michała.

3. W dniach 25.08 – 27.08 będzie miała miejsce pielgrzymka z parafii Sulmierzyce. Jeżeli ktoś byłby chętny na tę formę pielgrzymki można się zapisywać u nas w kancelarii lub bezpośrednio w Sulmierzycach.

4. 13 sierpnia (we wtorek) zapraszamy na IV Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła na godzinę 17.00.

5. 14 sierpnia wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego – franciszkanina i męczennika obozu koncentracyjnego Auschwitz. W tym dniu przypada także odpust w parafii w Brudzicach. Suma odpustowa o godzinie 12.00.

6. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.00; 10.00; 17.00.

7. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo i Msza do Miłosierdzia Bożego z okazji III piątku miesiąca.

8. Osoby, które pragną skorzystać w okresie wakacyjnym z sakramentu pokuty proszone są by to czyniły w dni powszednie w godzinach od 16.30 do 16.55.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

04.08.2019 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i całej uroczystości odpustowej a także tym, którzy ubogacili naszą parafialną uroczystość. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za Waszą obecność i modlitwę.

2. W najbliższy wtorek 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu o godzinie 9.00 i 17.00.

3. Informujemy, że w dniach 30 sierpnia do 1 września 2019 r. będzie miała miejsce pielgrzymka rowerową na Jasną Górę z naszej parafii. Prosimy pomyśleć już o urlopach na ten czas. A osoby chętne proszone są o zapisy u Księdza Michała.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji drugiej niedzieli miesiąca.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji od alkoholu. Podejmijmy to wyrzeczenie za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu, narkotyków czy innych używek.

6. W dniach 25.08 – 27.08 będzie miała miejsce pielgrzymka z parafii Sulmierzyce. Jeżeli ktoś byłby chętny na tę formę pielgrzymki można się zapisywać u nas w kancelarii lub bezpośrednio w Sulmierzycach.

Plan pierwszego dnia pielgrzymki jest następujący:

25.08. (niedziela)

5.30 – oddanie bagaży do autokaru

6.00 – msza św.

7.15 – zbiórka w Brzeźnicy Starej

7.30 – wymarsz

ok. 17.00 – wejście na Jasną Górę

Plan powrotu 27.08. (wtorek) zostanie podany w tygodniu przed wyjściem pielgrzymki.

7. Jest do nabycia książka pt. „Kromka sercem i migawką pisana” Ks. Marka Jelonka – byłego wikariusza naszej parafii. Koszt to 20 zł.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą

28.07.2019 r.

1. W najbliższy piątek 2 sierpnia przypada Uroczystość Odpustowa w Naszej Parafii ku czci Najświętszej Marii Panny Anielskiej. Msze święte tego dnia o godzinie 11.00 i 17.00. Uroczystej Sumie Odpustowej o godzinie 11. 00, będzie przewodniczył Ks. Piotr Molenda. Serdecznie zapraszamy!

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy w czwartek na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź święta z racji I piątku miesiąca podczas Mszy świętych. W sobotę odwiedziny chorych od godziny 9.00.

3. W dniach 30 sierpnia do 1 września 2019 r. planujemy pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Osoby chętne proszone są o zapisy u Księdza Michała.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą

21.07.2019 r.

1. Dziś w niedzielę po każdej Mszy św., poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy zmechanizowanych Parafian, aby po zakończeniu Mszy św. stanęli obok swoich pojazdów i wspólnie z kapłanami modlili się o szczęśliwą drogę i zawsze bezpieczne dotarcie do celu podróży.
  2. W piątek 26 lipca obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszych dziadkach czy to w modlitwie czy w odwiedzinach i życzeniach.
  3. Informujemy, że nasz odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Anielskiej odbędzie się 2 sierpnia. Msze św. o godz. 11.00 (uroczysta suma odpustowa) i o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!